Trzecioklasiści- ekspertami programowania!

Nauka programowania jest stałym elementem programu nauczania w szkołach.
Uczniowie klas trzecich wzięli udział w cyklu zajęć w ramach projektu „Eksperci programowania”, którego liderem jest Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

Zajęcia prowadzone były w ramach edukacji informatycznej. Uczniowie poprzez zabawę uczyli się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr i Baltie. Pracowali w parach lub zespołach trzyosobowych, korzystali z tabletu z odpowiednim oprogramowaniem oraz zestawu klocków LEGO WeDo2.0., wzbogacone o urządzenia umożliwiające tworzenie ruchomych robotów, sterowalnych z poziomu tabletu.

Praca z w/w zestawem dawała uczniom niesamowite możliwości dla rozwijania umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia, wnioskowania, koncentracji, wytrwałości i sztuki rozwiązywania problemów, spostrzegawczości, pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego oraz postawy dociekliwości i wytrwałości. Uczyła ich również twórczego rozwiązywania problemów, analizy i szukania optymalnego rozwiązywania.

Każde zajęcia były dla uczniów świetną okazją do konstruowania robotów z klocków i zaprogramowania ich wg instrukcji i własnych pomysłów, a jednocześnie ekscytującą i wciągającą zabawą.

25 stycznia 2022 | Powrót do spisu wiadomości