Z KSIĄŻKĄ – KREATYWNIE. MIĘDZY STRONAMI

Uczniowie klasy 3b chętnie sięgają po przeróżne pozycje z literatury dziecięcej, naukowej.

W piątek, 21 stycznia 2022r. odwiedzili Centrum Innowacji Przejście przy pl. Teatralnym. Wiedzą, że książki towarzyszą nam przez wiele lat i są świadkami najróżniejszych wydarzeń. Poza zapisaną historią na stronach książek można znaleźć ilustracje, ornamenty, inicjały, znaki wodne. Czasami, całkiem nieoczekiwanie, między stronami można natknąć się na zasuszony liść, papierek od cukierka czy bilet tramwajowy. To takie „nietypowe” zakładki.

Podczas warsztatów trzecioklasiści mieli możliwość odkrywania piękna książkowych elementów graficznych i stworzenia „nietypowych” zakładek do książek, wykorzystując do tego celu koraliki Pysla. Było kolorowo i twórczo!

25 stycznia 2022 | Powrót do spisu wiadomości