Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła wzięła udział w programie, który umożliwił kupienie ponad 700 książek (ważących ponad 200 kg!) do szkolnej biblioteki.Uzupełniono pozycje z listy lektur uzupełniających np. Sposób na Elfa, Asiunię i Malutką Czarownicę.

Kupiono zgodnie z życzeniami uczniów nowe części popularnych serii dziecięcych i młodzieżowych, m.in.:

- seria o Hani Humorek,

- o Zosi z ulicy Kociej,

- Lukrecji,

- trzecia seria Wojowników – cykl Potęga trójki,

- Baśniobór, Kroniki Archeo, Gobelin, Pegaz, Zwiadowcy, Drużyna,

- detektywistyczne: „Tajemnica detektywa” z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai oraz

nowość „Odlotowa Sąsiedzka Agencja Detektywistyczna”,

- książki obyczajowe dla młodzieży,

- przygodowe, fantastyczne,

- opowieści o zwierzętach: kot Winston, pies Lolek, Nel opowiadająca o zwierzętach napotkanych podczas podróży,

- wiele książek o wartościach, emocjach (prześliczna książka „Co robią uczucia?”),

- książki o sporcie,

- komiksy,

- książki historyczne,

- inne części popularnych lektur: o przygodach kota zwanego Cukierkiem, o psie Elfie, o perypetiach „skarpetek” oraz Detektywa Pozytywki.

I wiele, wiele innych. Jakich? To trzeba sprawdzić osobiście zaglądając do szkolnej biblioteki. Zapraszam!

25 stycznia 2022 | Powrót do spisu wiadomości