Warsztaty projektowania graficznego

01.12.2021 klasa 4b odwiedziła Mediatekę a w niej Centrum Innowacji Przejście. Braliśmy udział w warsztatach projektowania graficznego.

To, jak ważna jest praca grafika, nie musimy nikogo przekonywać. Rozwój technologii sprawił, że zawody takie, jak designer, ilustrator, plastyk stały się bardzo cenione. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję stworzyć w programie CANVA własną ilustrację do kalendarza. Ponadto dowiedzieli się o teorii barw, wpływie kolorów na psychikę odbiorcy, zasadach kompozycji obrazu ze szczególnym uwzględnieniem zasady złotego podziału.

Co uczniowie mówią o warsztatach:

„Podobało mi się, że pracowaliśmy ma komputerach i to, że nie było powiedziane dokładnie co mamy zrobić. Można było używać wyobraźni”

„Pracowaliśmy w programie Canva, a to zainspirowało mnie do zainstalowania tego programu na moim tablecie”

„Mogliśmy zaprojektować stronę kalendarza w programie Canva. Była miła atmosfera"

8 grudnia 2021 | Powrót do spisu wiadomości