Przybądź do nas Mikołaju!

Jak nakazuje tradycja celebrowanie tego miłego dla wszystkich dnia, niezależnie od wieku uczestników, rozpoczęliśmy 6 grudnia wczesnym rankiem, kiedy za oknami panował jeszcze mrok. Ustawiona zaraz przy drzwiach wejściowych szkoły choinka symbolicznie zamigotała setkami światełek o godzinie 6:30.

Tym uroczystym momentem zainicjowaliśmy szereg kameralnych klasowych imprez, które zakończyły się dopiero w godzinach popołudniowych. Jak świętowaliśmy? Poszukując Mikołaja na wycieczkach wyjazdowych w terenie, pieszych po Wrocławiu, kinie, operze…a nawet nie ruszając się ze szkoły.

Stroje uczniowskie i prace plastyczne zdominowała czerwień. Śpiewano, tańczono w rytmie mikołajkowych przebojów. Przez cały dzień na twarzach uczniów malowała się radość i zadowolenie.

W takich chwilach szczególnej mocy nabierają słowa

„Branie napełnia ręce, dawanie – serce”. Margarete Seemann

7 grudnia 2021 | Powrót do spisu wiadomości