Listopadowe aktywności świetlicowe

Ostatnie tygodnie wypełnione były wydarzeniami wpisującymi się w kalendarz imprez takich jak: Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Święto Pluszowego Misia czy Andrzejki.

21 listopada w ramach Międzyświetlicowej Wymiany Pocztówkowej zainaugurowaliśmy ogólnopolską pocztę pozdrowień promującą miasto Wrocław jako miejsce spotkań ludzi życzliwych. Nawiązaliśmy współpracę z Wydziałem Promocji Miasta i Turystyki przy Departamencie Prezydenta pozyskując materiały, które powędrowały do wybranych placówek oświatowych z terenu całej Polski.

Wzięliśmy aktywny udział w konkursie plastycznym z przesłaniem charytatywnym „Paczka dobra”na rzecz osób samotnych, potrzebujących, doświadczających przemocy w ramach kampanii „Wrocław bez przemocy”. Prace plastyczne ilustrujące hasła: np. „Dobro wraca, podziel się nim!”, „Każdy dobry gest zmienia czyjś świat”, czy „Marzę o świecie, w którym ludzie…” wraz z listem od prezydenta miasta i słodkościami zostaną przesłane do domów seniora, domów samotnej matki, schronisk dla bezdomnych czy domów dziecka. Dla naszych uczniów to piękna lekcja wrażliwości i empatii.

Nie mogło również zabraknąć koralikowych misiów, wróżb andrzejkowych, konstrukcji budowlanych z klocków i zabaw taneczno-muzycznych z Just Dance.

Kwitnie rękodzieło artystyczne. Powstały pierwsze pomysłowe kalendarze adwentowe, ozdoby nawiązujące do Mikołajek oraz dekoracje w klimacie zbliżającej się zimy i nadchodzących świąt.

Realizujemy edukacyjny projekt Wrocławia „Pociąg do ruchu – Aktywny przystanek świetlica” stawiając na rozmaite aktywności fizyczne.

3 grudnia 2021 | Powrót do spisu wiadomości