Sprawne ręce mamy - rodzinny konkurs plastyczno-techniczny

Nauczyciele świetlicy i edukacji wczesnoszkolnej zapraszają uczniów klas I-VI do udziału w rodzinnym konkursie plastyczno-technicznym z nagrodami na wykonanie bożonarodzeniowych eko-ozdób świątecznych.

Cele konkursu:

- kultywowanie polskich tradycji;

- promocja postaw proekologicznych w zakresie wykorzystania materiałów odpadowych do kreowania nowych rozwiązań artystycznych.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu jednej z eko-prac do wyboru:

- ozdoby nadającej się do zawieszenia na choince, łańcucha, śnieżnej kuli;

- stroika z przeznaczeniem do dekoracji stołu bożonarodzeniowego;

- ekologicznej choinki;

- szopki.

Warunkiem niezbędnym jest choćby częściowe wykorzystanie materiałów pozyskanych z recyklingu (np. wytłaczanki po jajkach, tektury, plastikowych zakrętek, słomek, sznurka, kawałków tkanin, słoika w przypadku śnieżnej kuli, styropianu… innych)

Mile widziane materiały naturalne: kawałki kory, słoma, siano, szyszki, ziarna zbóż, pestki owoców, drewno…

Dopuszczalna jest pomoc rodziców i udział rodzeństwa. Rodzice mogą wesprzeć dziecko w procesie łączenia materiałów, ich obróbki jeśli zaistnieje taka potrzeba (np. klejenie na gorąco).

Termin – konkurs trwa od 6 do 22 grudnia.

Prace podpisane imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą do której uczęszcza autor, należy dostarczyć do świetlicy.

Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

Wystawa prac odbędzie się na parterze w holu szkoły.

Galeria fotograficzna zostanie zamieszczona na szkolnej www.

Prace zostaną ocenione w kategoriach wiekowych I-III i IV-VI.

Zdjęcia prac (bez wizerunku autora) można wysyłać na adres lilchm1402@edu.wroclaw.pl

Serdecznie zachęcamy do udziału!

3 grudnia 2021 | Powrót do spisu wiadomości