Jesteśmy wśród życzliwych

Coroczny Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest dla nas ważnym dniem, w którym podsumowujemy to, co jest istotne dla każdego z nas. Już od wielu lat obchodzimy to święto w naszej szkole gdyż wiemy, że życzliwym nie da się być tylko jeden dzień w roku.

Wiemy, iż bycie uważnym, wrażliwym, pomocnym, miłym, dobrym,, uprzejmym, sympatycznym, pogodnym to przepis na dobre życie. Bycie uważnym na siebie nawzajem, na osoby wokół nas, na otaczający nas świat, na przyrodę czyni nas lepszymi ludźmi. Rozmawiamy o tym, że codzienny miły gest, dobre słowo, pomocna dłoń nic nie kosztują a tak wiele potrafią zmienić. Nasza życzliwość uszczęśliwia nie tylko innych ludzi, lecz także nas samych. Okazana życzliwość zawsze do nas wróci. Tak to już jest, że dobro, które przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Symbolem tego święta jest słonecznik oraz kolor żółty, kolor optymizmu i radości. W takich tez kolorach przybyliśmy do szkoły i wykonywaliśmy symboliczne słoneczniki, rozmawialiśmy o tym jak stać się życzliwym oraz wykonywaliśmy plakaty o życzliwości.

24 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości