Ach ten rok osiemnasty!

Ach ten rok osiemnasty! Ta jesień tego roku! Ta pasja zamalowywania czarnych orłów cesarskich na żółtych skrzynkach pocztowych i na tablicach urzędów! I te białe orzełki, które z dnia na dzień rozkwitły dokoła jak astry! Niepodległość jest jednak słowem magicznym: ludzie zaczęli inaczej się ruszać, inaczej patrzeć na wszystko, przyjeżdżać, odjeżdżać, działać – pełni nagle nowej energii i nowych pomysłów, pełni blasku w oczach”.

Juliusz Żuławski

11 listopada, czcimy jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii - Odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Radosna to data, bo przyniosła po 123 latach Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. Chcemy się radować i cieszyć tak jak to robili nasi przodkowie. W ramach obchodów upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości, na terenie naszej w szkoły odbyło się szereg działań:

11 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości