Świetlica w barwach jesieni...

Za sprawą chłodniejszych dni, co nieuniknione, świetlicowe aktywności powoli przenoszą się do szkolnych pomieszczeń... To tu inspirowane dziecięcą wyobraźnią powstają kolorowe cudeńka: wyklejane, malowane farbami, układane z koralików, modelowane np. z szarego papieru czy papierowych talerzyków. Obok materiałów papierniczych wykorzystywane są także zbiory przyrodnicze - kolekcje liści pochodzących z drzew rosnących w otoczeniu szkoły. W trosce o planetę przetwarzamy także w miarę możliwości materiały z recyklingu.

Kontynuujemy Międzyświetlicową Wymianę Pocztówkową z placówkami oświatowymi na terenie całej Polski.

Nowością w tym roku szkolnym jest udział w projekcie „Pociąg do ruchu - aktywny przystanek świetlica” i pierwsze zajęcia w jesiennej aurze z trenerem nordic walking oraz realizacja rekomendowanego programu profilaktycznego „Spójrz inaczej” przez certyfikowane trenerki.

Niezmiennie wśród uczniów królują konstrukcje budowlane z klocków, gry stolikowe i planszowe oraz swobodne zabawy inicjowane w grupie rówieśniczej.

Celem tych zabaw oraz projektów jest aktywizowanie uczniów do odkrywania, rozwijania i wzmacniania swoich pasji i talentów, poszerzanie ich zainteresowań i wyobraźni twórczej, a także kształcenie wiary we własne możliwości.

O wszechstronny rozwój Państwa dzieci każdego dnia dba zespół wychowawców świetlicy, nauczycieli z pasją.

21 października 2021 | Powrót do spisu wiadomości