Wyjątkowy gość w 1a

29 października gościliśmy panią Barbarę, przewodniczącą Rady ds. Zwierząt, rzecznika prezydenta Wrocławia ds. zwierząt, inicjatorkę wrocławskiego programu „Pies w szkole” oraz wspaniałego, przyjaznego i ślicznego pupila. Obecność czworonoga wpłynęła na niezwykły nastrój w klasie. Wszyscy, jak zaczarowani, słuchaliśmy mądrej lekcji i podziwialiśmy wyczyny psa.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że kontakt z psem w klasie uspokaja, obniża poziom agresji, redukuje lęki, powoduje też, że dzieci chętniej chodzą do szkoły i mają lepsze wyniki w nauce. Sama obecność pieska poprawia nastrój. O wiele łatwiej pisać klasówkę, wykonywać zadania, gdy karty pracy podaje czworonożny przyjaciel. Nawet odpowiedź mniej stresuje w obecności psa.

My też mogliśmy się o tym wszystkim przekonać. Wizyta pieska miała na nas kojący wpływ, byliśmy wyciszeni, spokojni, zachwyceni. Piesek z miejsca skradł nasze serca i z żalem żegnaliśmy się. Zdobyliśmy też nowe wiadomości i umiejętności związane z rolą psa w życiu człowieka, opieką nad zwierzęciem, bezpiecznym zachowaniem w obecności psa.

Dziękujemy serdecznie za znalezienie dla nas czasu i bardzo ciekawe spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

2 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości