SOWA czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

W naszej szkole staramy się pokazywać dzieciom i młodzieży naukę w taki sposób, żeby wciągała ich w szukanie, odkrywanie oraz eksperymentowanie. Szkolny ogród i teren wokół szkoły również daje nam takie możliwości. Ostatnio naszym największym i najciekawszym odkryciem jest mieszkanka założonego wiosną Osiedla dla ptaków przy Menniczej. To właśnie tam pojawiła się piękna sowa! Jej obserwacją, od kilku dni, żyje cała społeczność szkolna. Oglądają dzieci, oglądają rodzice i przechodnie.

Pierwszoklasiści wyruszyli więc na swoją pierwszą wyprawę badawczą, której celem było poszukiwanie schronień zwierząt wokół szkoły. Zaopatrzeni w lornetki i karty pracy uczniowie szukali m.in. nor, kopców, gniazd, dziupli, budek lęgowych i innych. Efekty poszukiwań były bardzo owocne, a nawet przerosły oczekiwania. Na jednym z drzew dzieci wypatrzyły gniazdo, na innym dziuplę, znalazły ślimaka, który jak wiadomo nosi swój dom ze sobą, oglądały owady w domku dla pszczół oraz podziwiały sowę.

Na podsumowanie wyprawy uczniowie mieli za zadanie - narysować, najciekawsze znalezione schronienie zwierząt. Oczywiście najczęściej było to nasze piękne drzewo o oryginalnej nazwie - jarząb szwedzki i siedząca na nim dostojnie SOWA.

21 października 2021 | Powrót do spisu wiadomości