Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (ESDW)

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (ESDW) to inicjatywa ogólnoeuropejska trwająca od 20 do 26 września 2021 r., mająca na celu zwiększenie widoczności działań, projektów i wydarzeń promujących zrównoważony rozwój.

Tegoroczna edycja odbyła się w Europie od 18 września do 8 października, a w naszej szkole w dniach od 20 września do 24 września. W tym czasie uczniowie klas I - III wysłuchali wykładu online "Czy zje nas smog?", a klasy 7b, 7c, 8b "Komin - morderca". Klasy 8a, 8b, 8c oraz 8d na lekcjach wiedzy o społeczeństwie poznawały rozwiązania antysmogowe zawarte we wrocławskiej uchwale antysmogowej oraz proponowały inne rozwiązania na czyste powietrze w naszym mieście. Uczniowie tych klas na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa dyskutowali o bezpieczeństwie ekologicznym i klimatycznym naszego kraju. W środę 22 września 2021 r. na lekcjach muzyki i plastyki dzieci oglądały film "Zmiany klimatu - czy jest dla nas nadzieja?". Po dyskusji na temat treści filmu tworzyły prace plastyczne oraz słuchały piosenek.

Pamiętajmy: ,,Świat jest w naszych rękach, a naszą planetę pożyczyliśmy od naszych wnuków”.

13 października 2021 | Powrót do spisu wiadomości