Wyczekana wycieczka klasy 6b

W czwartek, 30 września, pojechaliśmy na wycieczkę w Góry Stołowe. Na początku przeszliśmy przez Błędne Skały, następnie udaliśmy się na ul. Pstrążną w Kudowie Zdroju, gdzie mieści się Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego – to niezwykły Skansen, w którym czas się zatrzymał. Odwiedziliśmy dom kowala, wiejską chałupę, gdzie piekliśmy chleb według 300-letniej receptury.

Zobaczyliśmy również stodołę, w której młóciliśmy siano cepem. Widzieliśmy żarna (urządzenie do ręcznego mielenia zboża) i jeszcze wiele innych narzędzi, które pamiętają zeszłą epokę. Na zakończenie pobytu w Skansenie piekliśmy kiełbaski na ognisku i świętowaliśmy Dzień Chłopaka, zajadając się czekoladkami. Pogoda tego dnia nas rozpieszczała.

Wracając do szkoły, cały autokar kibicował Legii Warszawa, trzymając kciuki, by wygrała mecz – jak się okazało później nasz doping przyczynił się do wielkiego sukcesu Polaków.
Z całą pewnością był to udany dzień, zarówno dla nas jak i naszych nauczycieli (mam nadzieję)

6 października 2021 | Olaf z kl. 6b | Powrót do spisu wiadomości