Szkolny Festiwal Nauki w SP 63

Dnia 25.09.2021r. w naszej szkole odbyła się już kolejna edycja Szkolnego Festiwalu Nauki. W tym roku szkolnym z uwagi na pandemię pokazy odbyły się we własnych zespołach klasowych. Uczniowie klas IV-VIII wcielili się w rolę naukowców, prezentując swoim kolegom oraz koleżankom ciekawe doświadczenia z dziedziny chemii, fizyki oraz biologii.

Dowiedzieliśmy się w jaki sposób wykryć skrobię w pokarmach, tworzyliśmy wulkan z octu i sody, dzieliliśmy się przepisem na gumowe jajko. Ponadto opowiadaliśmy o właściwościach minerałów, prezentowaliśmy model układu słonecznego czy też dyskutowaliśmy na temat zmysłów, które posiadają konie. Udało nam się także stworzyć bańkę w bańce, pobrać odciski palców czy też odseparować barwniki za pomocą cukru. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy głowy pełne pomysłów. Było ciekawie i inspirująco, do zobaczenia za rok.

5 października 2021 | Powrót do spisu wiadomości