Europejski Dzień Sportu Szkolnego

24 września 2021 roku uczniowie europejskich szkół zjednoczyli się by propagować kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Szkoła SP 63 po raz kolejny przyłączyła się do tego wydarzenia.

Nasi uczniowie z klas 4-8 rywalizowali na poziomach klas w wyścigu sztafet klasowych. Wyznaczyliśmy dystans na boisku szkolnym o długości 60m oraz czas 20 minut. Każdy uczeń z klasy walczył z kolegą/koleżanką z przeciwnej klasy by jak najszybciej pokonać wyznaczony dystans. Kapitanowie ustalili kolejność w jakiej będą biegli uczniowie z ich klasy. Tu już zauważyć można było taktykę i współpracę w zespołach. Pierwsze okrążenie każdy pokonał z maksymalna prędkością. Po kilku kółkach zmęczenie dawało znać o sobie. Niektórzy pokonali wyznaczony dystans nawet po 6 -8 razy. Emocje były tak ogromne, że zdarzyło się zawodnikom zgubić pałeczkę lub nie przekazać jej koledze. Doping kibiców motywował do współzawodnictwa, coraz to inna klasa była na prowadzeniu. Po zakończonym wyścigu był czas na gratulacje dla zwycięzców i pokonanych. Uczymy naszych uczniów jak godnie wygrywać i przegrywać oraz jak okazywać szacunek przeciwnikowi. Ważne, że uczniowie potrafią zaangażować się w działania o charakterze sportowym i pracują zespołowo. A oto wyniki tegorocznej rywalizacji:

Klasy 4 – I miejsce 4a ; II miejsce 4b

Klasy 5 – I miejsce 5a; II miejsce 5b

Klasy 6 – I miejsce 6a ; II miejsce 6b

Klasy 7 – I miejsce 7 c ; II miejsce 7 b ; III miejsce 7a

Klasy 8 – I miejsce 8a ; II miejsce 8 b ; III miejsce 8 c ; IV miejsce 8 d

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dla nas wszyscy byliście THE BEST !

1 października 2021 | Powrót do spisu wiadomości