Świetlicowe pożegnanie lata…

Za nami pierwszy miesiąc nauki szkolnej w trybie stacjonarnym, wypełniony zabawami plenerowymi na świeżym powietrzu. Integracji zespołów klasowych sprzyjają niezmiennie świetlicowe poranki oraz popołudniowe zajęcia tematyczne, wśród których nie mogło zabraknąć również tych dotyczących zasad bezpieczeństwa oraz obowiązujących norm współżycia społecznego między młodszymi i starszymi uczniami.

Nasi pierwszoklasiści poczuli się już pewniej, od pierwszego dnia pobytu w szkole chętnie włączają się do wszystkich proponowanych aktywności. Niekiedy spontanicznie pomagają czwartoklasiści, którzy niespełna miesiąc temu zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów II etapu edukacyjnego.

Ostatnie dni lata wypełniły różnorodne zajęcia kreatywne organizowane przez wychowawców świetlicy. Muzyczno - ruchowe: zabawy taneczne z Just Dance, animacyjne z wykorzystaniem kolorowej chusty oraz bazujące na sprzęcie sportowym (piłki, badminton, sznur, skakanki). Manualne, usprawniające małą motorykę oraz koordynację wzrokowo-ruchową z wykorzystaniem koralików HAMA, tworzenie biżuterii na pożegnanie lata (bransoletki i pierścionki), rysowanie kredą po asfalcie, modelowanie w glinie samoutwardzalnej, konstruowanie budowli z klocków typu wafle, prace plastyczne (np. jesienne liście czy jeżyki). Umysłowe: gry planszowe, słowne i logiczne. Zagadki słuchowe polegające na odgadywaniu tytułów bajek na podstawie wysłuchanej ścieżki dźwiękowej.

Niekiedy sala lekcyjna zamienia się także w salę kinową. To doskonała okazja nie tylko do swobodnej rozmowy na temat filmu, ale także jak zachować się podczas pobytu w kinie.

Pomysłodawcami niektórych zabaw są też sami uczniowie.

26 września 2021 | Powrót do spisu wiadomości