Pokazy interaktywne w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

W dniu 21.09.2021r. w naszej szkole odbyły się pokazy interaktywne dla uczniów klas 7-8. Z powodu pandemii wirusa Covid-19 edycja ta odbyła się zdalnie, na platformie Zoom.

W tym roku gościliśmy wirtualnie wspaniałych naukowców z Politechniki Wrocławskiej oraz Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu.

Podczas pokazów uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przygotowywane są preparaty do oglądania pod mikroskopem oraz jak wyglądają mikroorganizmy w powiększeniu.

Zasięgnęli także informacji na temat fizjologii wysiłku fizycznego, sposobu jego monitorowania, a także zasad funkcjonowania układu krążenia i mięśniowego. Uczniowie klas ósmych doszukiwali się zasad fizyki bazując na prostych eksperymentach, które można przeprowadzić w domowych warunkach.

22 września 2021 | Powrót do spisu wiadomości