Listy dla pierwszoklasistów od Rodziców

Początek roku szkolnego to trudny, ale jednocześnie pełen ekscytacji moment w życiu każdego pierwszoklasisty. Nowa szkoła, nowi koledzy i koleżanki, nowi nauczyciele i mnóstwo nowych sytuacji.

Jak w takim momencie nie potrzebować wsparcia. Takie właśnie wsparcie otrzymali Pierwszoklasiści drugiego dnia nauki. Przybyły do nich niespodziewane, zaadresowane na każdą z klas wielkie koperty z tajemniczą zawartością.

Nadawcami okazali się rodzice. Koperty zawierały list dla każdego ucznia.

Rodzice napisali do swoich Pierwszaków ciepłe, pełne czułości, miłości i wiary w ich możliwości listy. Podzielili się z nimi swoją radością z rozpoczęcia przez nich nowego etapu w życiu. Obiecali również swoje wsparcie w każdym momencie i życzyli radości w poznawaniu tego co nowe i ciekawe oraz świetnej zabawy.

Radość, niedowierzanie, duma malowały się na twarzach dzieci. Często były to pierwsze listy jakie otrzymali od swoich bliskich. Rodzice włożyli w nie wiele pracy i pomysłowości.

Niektóre listy dzieci odczytały same część z nich poprosiła o pomoc swoich nauczycieli, którzy czytali listy z wielkim wzruszeniem.

Przy takim wsparciu rodziców nic już nie jest i nie będzie straszne.

6 września 2021 | Powrót do spisu wiadomości