Modele DNA

Na lekcji biologii uczniowie klasy 8a i 8b mieli okazję wcielić w życie swoją wiedzę na temat budowy i funkcji DNA, tworząc przestrzenne modele cząsteczek skomplikowanej struktury. Zadanie to było nie tylko świetnym sposobem na utrwalenie teorii, ale także zachętą do kreatywnego myślenia i współpracy.

Podczas zajęć uczniowie wykorzystali różnorodne materiały, od klasycznych papierowych modeli po bardziej nietypowe formy, takie jak modele z żelków i innych prostych elementów codziennego użytku. Każda grupa miała swobodę w wyborze techniki, co pozwoliło na powstanie wielu unikatowych i inspirujących prac.

Lekcja była poprzedzona szczegółowym omówieniem budowy DNA oraz jego roli w przenoszeniu informacji genetycznej, co stanowiło podstawę teoretyczną do pracy praktycznej. Dzięki takiemu połączeniu teorii i praktyki uczniowie mogli lepiej zrozumieć, jak złożone są procesy zachodzące w komórkach naszego ciała.

Gratuluję wszystkim uczniom zaangażowania i pomysłowości!

17 października 2024 | Edyta Milejska | Powrót do spisu wiadomości