Innowacja pedagogiczna w klasach pierwszych

W tym roku szkolnym w klasach pierwszych prowadzona jest innowacja pedagogiczna. Inspiracją było włączenie się klas do programu dla klas pierwszych "Czytam sobie z radością" w ramach ogólnopolskiego projektu "Ratownicy czytelnictwa". Czytanie wspiera innowacyjność, postawy demokratyczne, buduje grupę, wspiera rozwój edukacyjny w każdym obszarze, ma działanie profilaktyczne i daje możliwość tworzenia kreatywnych zajęć.

W ramach projektu każda klasa otrzymała pakiet książek z serii "Czytam sobie" dla całej klasy. Stworzyliśmy już klasowe biblioteczki, strefę czytania i klasowej aktywności. Do współpracy zapraszamy rodziców, uczniów klas starszych oraz nauczycieli. Tematyka książeczek dotyczy wielu obszarów: emocji, wiedzy przyrodniczej, historycznej, artystycznej. To my decydujemy jak będziemy pracować z książkami, które wątki chcemy rozwinąć, czego więcej chcemy się dowiedzieć, co nas zaciekawi. Będziemy pracować metodami aktywnymi, uczyć się pracować w zespole, wyrażać własne myśli i emocje. Będziemy rozbudzać ciekawość świata, kreatywność, odwagę tworzenia, wyobraźnię, uczyć się stawiać pytania, otwartości na to co nowe.

15 października 2024 | Wychowawczynie klas pierwszych | Powrót do spisu wiadomości