Aktualności

Zajęcia modelarskie, muzyczno-ruchowe w klasach drugich prowadzone w ramach współpracy z MDK we Wrocławiu

Sale lekcyjne klas drugich w każdy wtorek na 2 i 4 godzinie lekcyjnej to pracownie modelarskie, gdzie można nauczyć się świadomego, celowego i bezpiecznego posługiwania się prostymi narzędziami do obróbki papieru, kartonu, drewna i tworzyw sztucznych.

Udział w zajęciach modelarskich to wiedza, jak poruszać się w świecie techniki, jak z techniką bezpiecznie obcować. Modelarstwo jest też drogą do orientacji zawodowej oraz profilowania zawodowego. Budując model dzieci poznają historię powstania oryginału oraz historię jego twórców. W ten sposób nabywają wiedzę historyczną. Modelarstwo rozwija zdolności manualne, tak przydatne w wielu zawodach. Uczniowie podczas tych zajęć rozwijają swoje zainteresowania, nabywają umiejętności współdziałania w grupie, szacunku do wspólnego mienia i do drugiego człowieka.

Zajęcia muzyczno-ruchowe sprawiają naszym drugoklasistom wiele radości. Zabawy i gry zespołowe rozwijają umiejętność współpracy, poprawiają kondycję ruchową i równowagę. Układy taneczne, które drugoklasiści poznają podczas zajęć kształtują świadomy ruch, prawidłowy oddech, rozwijają myślenie, spostrzegawczość, uwagę, wyobraźnię.

11 października 2024 | Krystyna Wilanowska, Anna Baniewska | Powrót do spisu wiadomości