Angielska przygoda w Chester

Na przełomie września i października dziesięcioosobowa grupa uczniów z klas siódmych i ósmych uczestniczyła w warsztatach językowych w Szkole Językowej ELC w Chester, w Wielkiej Brytanii.

W trakcie pobytu w tym pięknym miasteczku uczniowie codziennie do południa brali udział w lekcjach, w trakcie których doskonalili swoje kompetencje językowe, natomiast po południu – uczestniczyli w różnorodnych warsztatach tematycznych (np. historycznych, muzycznych), które odbywały się w przestrzeni publicznej (np. w muzeum lub w herbaciarni).

Jedną z licznych atrakcji zaplanowanych na czas pobytu była wycieczka do Północnej Walii, w której zwiedziliśmy monumentalne ruiny zamku Conway, spacerowaliśmy po przepięknym molo w mieście Llandudno położonym nad Morzem Irlandzkim, podziwialiśmy góry w Snowdonii i wodospady Swallow Falls. Z pewnością wszyscy zapamiętamy też wizytę w Liverpoolu, w The Beatles Story Museum.

Podczas pobytu w Chester uczniowie cały czas mieli kontakt z żywym językiem i kulturą brytyjską. Mieszkali u rodzin, z którymi rozmawiali i jedli posiłki. Zwiedzając różne miejsca, poznawali nie tylko ich historię i panujące tam zwyczaje, ale też mieli okazję spróbować wielu specjałów kuchni brytyjskiej: fish&chips, welsh cakes, scones czy choćby herbatę z mlekiem.

Uczestnicy, poza certyfikatami potwierdzającymi ich kompetencje językowe i pamiątkami, przywieźli przede wszystkim piękne wspomnienia. Przygoda w Chester się skończyła, ale przygoda z językiem angielskim – dopiero się zaczyna. It was an amazing adventure!

7 października 2024 | Urszula Mikrut, Anna Duszeńko | Powrót do spisu wiadomości