Programowanie = Nasz Drugi Język

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 4-6 w naszej szkole wezmą udział w nowatorskim programie nauczania programowania, który ma uczynić programowanie drugim językiem dzieci i przygotować je do zarządzania sztuczną inteligencją w przyszłości. Program Programowanie = Nasz Drugi Język jest częścią inicjatywy Raz na 120 lat, organizowanej przez Mirona Mironiuka i firmę Cosmose AI, we współpracy z Placówką Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod. W roku szkolnym 2024/2025 program będzie realizowany na lekcjach informatyki.

Ministerstwo Cyfryzacji o projekcie: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/inauguracja-projektu-programowanie–nasz-drugi-jezyk

NASK o projekcie: Rusza inicjatywa „Programowanie – Nasz Drugi Język” - Aktualności - NASK

Film promujący projekt dostępny na kanale YouTube: "Programowanie = Nasz Drugi Język" autorstwa Raz na 120 lat

Wywiad z Mironem Mironiukiem na temat projektu Raz na 120 lat dostępny na kanale YouTube "Gość Wydarzeń" polsatnews.pl