Świetlica na Menniczej

Dla uczniów naszej szkoły pierwsze tygodnie września okazały się pełne wydarzeń. Dzieci po ciekawych wakacjach zanurzyły się w równie interesujące i aktywne życie szkolne. Nauczyciele świetlicy wraz z uczniami powtarzali zasady zachowania w szkole, przepisy ruchu drogowego, a także dzielili się swoimi niezapomnianymi wrażeniami z letnich wakacji. Dzieci miały również możliwość wspólnej zabawy, aby zaadaptować się do rozpoczęcia nauki szkolnej i wzmocnić przyjaźnie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, który obchodzony jest 15 września, dzięki autorowi Peterowi H. Reynoldsowi i jego książce pt. "Kropka", dzieci poznały historię małej dziewczynki Vashti, która dzięki narysowanej kropce oraz mądrej nauczycielce uwierzyła w swój talent. Na Międzynarodowy Dzień Kropki uczniowie wraz z nauczycielami kolorowali kreatywne kolorowanki, tworzyli prace z kropek, liczyli kolorowe kropki, oglądali film animowany o Vashti, która uwierzyła w swoje zdolności, rysowali swoje własne kreatywne kropki, a nawet organizowali prawdziwą wystawę prac z kropkami i otrzymywali dyplomy za aktywny udział. Dzień Kropki przypomniał uczniom, że każdy z nich jest utalentowany, a najważniejsze to uwierzyć w siebie! A wszystko, co wielkie, zaczyna się od małej kropki. Zatem podróż uczniów w atmosferze kreatywności, przyjaźni i twórczości trwa dalej!

Relację przygotowała: Viktoriia Kushnir

30 września 2024 | wychowawcy świetlicy | Powrót do spisu wiadomości