Witaj szkoło!

Zakończyły się uroczystości otwierające rok szkolny 2024/2025. Jako pierwsi przywitali się ze szkołą najstarsi uczniowie z klas siódmych i ósmych. Kolejne akademie przeznaczone dla klas II i I etapu edukacyjnego nawiązywały do ważnych dat z historii oraz obfitowały w życzenia udanego roku szkolnego. Nie mogło zabraknąć ważnych wątków i symboli patriotycznych - odśpiewano hymn polski oraz hymn szkoły w obecności pocztu sztandarowego. Stroje galowe podkreśliły uroczysty charakter dnia.

W samo południe w progach szkoły powitaliśmy licznie przybyłych pierwszoklasistów z rodzicami. Uczniowie klas trzecich przywitali ich zapewnieniem: "W szkole nikt nigdy nie jest sam!" oraz "...żeby nikt się szkoły nie bał, bo nie ma czego, bo nie trzeba!".

Wesoło tu mijają dnie!

I uczeń coraz więcej wie!

Zaczyna pisać trudne słowa,

Już umie czytać i rachować.

I widzą babcie i mamusie,

Że jesteś uczniem,

Nie dzidziusiem.

W klasach czekały już krzesła ustawione w kręgu - tak rozmawiamy ze sobą realizując program Szkół Dialogu. Jutro i pojutrze przed nami dni integracyjne i akcja "dzielny samodzielny" dla uczniów klas pierwszych :) Powodzenia!

2 września 2024 | Dyrekcja i grono pedagogiczne SP63 | Powrót do spisu wiadomości