Półkolonia letnia - dzień dziewiąty/turnus II

Motyw przewodni dzisiejszego dnia to: ZRÓB COŚ SAM/MANUALNIE. Dwie najmłodsze grupy wybrały się do Lindenparku. Pod czujnym okiem animatorów wykonywały doświadczenia i eksperymenty, pyszne czekoladki, zakładki do książek z koralików Hama, meduzy z papierowych talerzyków oraz koniki na kijkach - Hooby Horse. Dwie kolejne grupy (3,4) wyszły do Multicentrum na warsztaty „Tworzenie komiksów w programie Pixton”.

W czasie zajęć dzieci zapoznały się z krótką historią komiksu, a później próbowały swoich sił w tworzeniu własnych pasków komiksowych w płatnym programie Pixton. Tworzyły w nim swojego bohatera, scenerię oraz całą historię.

Najstarsi uczestnicy półkolonii również wyszli do Multicentrum na warsztaty „Animowane opowieści”. Podczas warsztatów tworzyli animacje poklatkowe za pomocą aplikacji na tablety. Wykorzystywali wydruki 3D, budowle z klocków, własne rysunki. Stworzyli wyjątkowo oryginalne animacje.

Po pysznym obiedzie dzieci z III i IV grupy uczestniczyły w stacjonarnych warsztatach „Wakacje z projektantem zabawek - BOY and PENCIL”.

Konstruowały prototypy samochodów oraz tworzyły makietę skrzyżowania. Utrwaliły sobie zasady ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania na jezdni.

To kolejny dzień twórczych zajęć, podczas których dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością, oryginalnością, ciekawością poznawczą. Rozwijały swoje pasje, umiejętności rozwiązywania problemów oraz logicznego myślenia.

Relację przygotowała: Elżbieta Mierzwa

zdjęcia dzięki uprzejmości "kreatywny wychowawca"

4 lipca 2024 | Powrót do spisu wiadomości