Półkolonia letnia - dzień siódmy/turnus II

Dzisiejszy dzień naszej półkolonii upłynął pod hasłem ŚWIAT KLOCKÓW/NIEZWYKŁE BUDOWLE. Po śniadaniu uczestnicy udali się na zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem.

Najstarsze grupy odwiedziły centrum kreatywnej zabawy na placu Dominikańskim. Wykonały las w słoiku, miały zajęcia kreatywne, warsztat czekoladowy, a na poczęstunek – lody.

Dwie najmłodsze grupy pojechały do Multicentrum. Brały udział w warsztatach „Bałtyckie skarby – zabawy z robotami”. Odbyły fascynującą podróż w nieznany, podwodny świat naszego morza.

Trzecia i czwarta grupa również odwiedziła Multicentrum. Dzieci brały udział w warsztatach „Lego sztuka – abstrakcyjne obrazy malowane klockami”. Wspólnie zastanawiały się nad tym, czym jest sztuka oraz kto to jest artysta. Rozróżniały sztukę figuratywną oraz abstrakcyjną, a także abstrakcje organiczne i geometryczne. Dzieci zastanawiały się, skąd artyści czerpią inspiracje do tworzenia, zobaczyły jak przebiega proces twórczy. Następnie każdy projektował własny obraz w stylu abstrakcjonizmu geometrycznego na tablecie, a potem w całości wykonał go z klocków Lego.

To był kolejny udany dzień pełen wrażeń i miłych chwil!

Relację przygotowała: Elżbieta Nowak

2 lipca 2024 | Powrót do spisu wiadomości