"Pan Tadeusz" - projekt lekturowy

1 lutego ósmoklasiści zaprezentowali efekty swoich prac w projekcie lekturowym. Zadania wykonywali w zespołach.

Pojawiły się: makiety dworku szlacheckiego znajdującego się w Soplicowie (wiernie odwzorowany: "z drzewa, lecz podmurowany, świeciły się z daleka pobielane ściany"), makieta zamku Horeszków o którego toczył się spór (wraz z dziedzińcem, na którym odbywały się uczty w zgodzie z zasadami grzeczności i zachowania się przy stole, o których przypominał Sędzia i Podkomorzy), zaawansowane, innowacyjne i kreatywne gry planszowe, w których trzeba wykazać się wiedzą o treści epopei (czasami nawet bardzo szczegółową), projekty postaci i architektury z "Pana Tadeusza" stworzone w Minecraft, Fortnite oraz w Simsach. Kreatywność i zaangażowanie uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Uczniowie klasy 8b potwierdzili, że ich wiedza o epopei jest imponująca.

Zachęcamy do obejrzenia galerii, a w najbliższych dniach wystawy w szkole. Będzie okazja, by przyjrzeć się szczegółom oraz spróbować swoich sił w planszówkach.

4 lutego 2023 | Dumna polonistka | Powrót do spisu wiadomości