Tradycje

Szkoła Podstawowa nr 63 wypracowała wiele ciekawych elementów swojej tradycji. Do istniejących już takich jak: patronka, hymn (śpiewany jest przez uczniów z okazji różnych świąt i uroczystości) i sztandar (uświetniający szkolne i miejskie uroczystości) doszły następujące:

tarcza uczniowska - noszona przez uczniów na mundurkach, a zarazem logo szkoły - umieszczane na pismach, dyplomach, itp. (projekt ucznia K. Albrzykowskiego)

tarcza absolwenta - wręczana uczniom klas VI-ych za zakończenie roku szkolnego (projekt - p.Małgorzata Wysocka)

statuetka dzwonka - wręczana rodzicom i osobom spoza szkoły zasłużonym dla szkoły /projekt p.M.Wysocka - nauczycielka plastyki, wykonanie - p.Albrzykowski - artysta plastyk/
moneta - grosik (od nazwy ulicy Mennicza) - otrzymują ją "Przyjaciele Szkoły" (projekt - M. Wysocka, wykonanie firma "BAROSSA")
mundurek szkolny - błękitna koszulka polo z krótkim lub długim rękawem, granatowa kamizelka i sweter rozpinany - wszystkie z logo szkoły