20 lat Polski w Unii Europejskiej - niezwykła lekcja historii

Z okazji jubileuszu 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej 30.04.2024r w naszej szkole, odbyła się niezwykła lekcja. Zajęcia z naszymi uczniami poprowadziła Dolnośląski Kurator Oświaty pani Ewa Skrzywanek. Celem lekcji było uświadomienie uczniom, czym jest Unia Europejska i jakie korzyści płyną z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Podczas zajęć poznaliśmy historię i etapy powstania Unii Europejskiej. Pani kurator przypomniała nam jak ważne są wspólne wartości, tolerancja, współpraca i solidarność z innymi państwami. Dowiedzieliśmy się jak Polska wyglądała 20 lat temu, a jak wygląda teraz. Uczniowie podczas spotkania z panią kurator odpowiadali na pytania, chętnie też pytali co ich ciekawi i interesuje. Lekcja była bardzo ciekawa. Przekonaliśmy się, że członkostwo w Unii Europejskiej to szereg korzyści dla całej Polski: lepsze drogi, swobodne podróżowanie (bez kontroli granicznych), osiedlanie się i podejmowanie pracy i nauki w różnych państwach członkowskich, ponadto poprawiła się jakość życia i bezpieczeństwo Polski.

Serdecznie dziękujemy Pani Kurator za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły!

30 kwietnia 2024 | Mariola Rzeźniczak | Powrót do spisu wiadomości