Warsztaty lalkarskie w Teatrze Lalek

W środę, 28 lutego, uczniowie klasy 2a odbyli wycieczkę do Teatru Lalek na warsztaty teatralne. W salach warsztatowych pracownik teatru p. Małgorzata zapoznała uczniów z rodzajami lalek. Zaprezentowane były: pacynka, kukła, kukła zmechanizowana, marionetka, jawajka, lalka cieniowa i bunraku. Opowiedziała dzieciom także historię teatru japońskiego bunraku.

Uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił jako animatorzy lalek oraz przymierzali teatralne nakrycia głowy i rekwizyty. Zwiedzanie pomieszczeń rekwizytorni dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji poprzez bezpośredni kontakt z lalkami biorącymi udział w teatralnych przedstawieniach. Doznania podczas interaktywnego spaceru po zakamarkach teatralnych, do których widzowie nie mają dostępu na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.

Relację przygotowała: Małgorzata Żołędziewska

28 lutego 2024 | Elżbieta Mierzwa | Powrót do spisu wiadomości