Drzwi Otwarte - kolejka do SP 63:) fotorelacja

„Mennicza Otwiera Drzwi do przyszłości Państwa dziecka…”

15 lutego o godz.17:00 z wielką radością powitaliśmy w progach naszej szkoły bardzo, bardzo licznie przybyłych gości. Przy wejściu każde dziecko, jeszcze przedszkolak, a niebawem być może uczeń SP63, otrzymało upominek w formie mini wyprawki szkolnej – farby lub kredki, bilecik oraz mleczną krówkę, zapakowaną w specjalnie zaprojektowany na tę okazję papierek z logo szkoły.

Następnie każdy mały gość wybierał medal szkolny w ulubionym kolorze – czerwonym, żółtym, pomarańczowym, niebieskim, zielonym lub fioletowym i udawał się z rodzicami do sali gimnastycznej. Tam oficjalnego powitania dokonała p. wicedyrektor.

Następnie p. Ania – nauczycielka muzyki poprowadziła warsztaty muzyczne „Pobawmy się w chór”. Główną ideą zabawy było: „każdy jest ważny”. Około 200 osób w sali śpiewało kanon owocowy na trzy głosy! Wyszło wspaniale i wprowadziło wszystkich w jeszcze lepszy nastrój!

Zgodnie z kolorem medali dzieci zostały podzielone na grupy i wzięły udział w specjalnie dla nich przygotowanych kreatywnych warsztatach: eksperymentalnym „Pstryczek elektryczek”, przyrodniczo-doświadczalnym, aktywności twórczej „Jabłko”, rysunkowym oraz językowym (w j. angielskim).

W bibliotece dzieci rozwiązywały kalambury, zagadki, oglądały ciekawe książki, robiły inscenizację do czytanego wiersza. Był też czas na swobodną rozmowę.

Wydarzenie wspierał licznie szkolny wolontariat z opiekunem, więc miał kto opowiadać i zabawiać naszych przemiłych gości.

Rodzice w tym czasie pozostali na sali na spotkaniu informacyjnym dotyczącym szkoły.

Na zakończenie był owocowy poczęstunek i domowa szarlotka upieczona przez nasze panie z kuchni, sesja fotograficzna w fotobudce własnego projektu – „Jabłko” wykonana przez szkolną plastyczkę p. Małgosię oraz zwiedzanie szkoły.

Warto podkreślić, że odwiedziły nas bardzo twórcze, otwarte, rezolutne i wesołe dzieci. To znakomicie, bo SP63 łączy edukację z dobrą zabawą!

Jest nam niezmiernie miło, że spędziliśmy to popołudnie w tak miłym towarzystwie :)

Dziękujemy Państwu za przybycie!

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej nr 63.

15 lutego 2024 | Powrót do spisu wiadomości