Z wizytą u "Pana Tadeusza"

Klasa 8b wzięła udział w warsztatach muzealnych przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty.

Pierwsze zajęcia dotyczyły przyczyn i okoliczności powstania epopei. Uczniowie zobaczyli rękopis "Pana Tadeusza", podziwiali malarstwo okresu romantyzmu, poczuli atmosferę saloniku romantycznego, obiadów czwartkowych i improwizacji Mickiewicza oraz zapoznali się z pamiątkami - rzeczami osobistymi wieszcza. Wysłuchali także opowieści o tle historycznym epoki i przyczynach powstania utworu. Poznali także ciekawostki biograficzne na temat pisarza. W części warsztatowej spróbowali niełatwej sztuki pisania gęsim piórem. Polecamy odwiedzić interaktywne Muzeum Pana Tadeusza - jesteśmy stałymi bywalcami tego centrum edukacji i zawsze wychodzimy pełni satysfakcji i wiedzy przekazanej w atrakcyjny sposób. Następne spotkanie już za tydzień...

1 lutego 2024 | Paulina Gruszczyńska | Powrót do spisu wiadomości