Półkolonia zimowa - dzień pierwszy

Baw się razem z nami! Dzisiejszy dzień półkolonijnej przygody w SP63 upłynął nam pod hasłem „Integracja i kino”.

Na dobry początek poznaliśmy naszych współtowarzyszy podróży oraz zasady obowiązujące na półkolonii zimowej - towarzyszyły temu przeróżne zabawy ruchowe i integracyjne.

Następnie wszystkie grupy udały się do kina „Oh Kino” na projekcję filmu „Willy Wonka - od marzenia do czekoladowego imperium”. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady stał się Willy Wonką. Projekcja spotkała się z naszym dużym uznaniem i utwierdziła nas w przekonaniu, że warto marzyć i dążyć do realizacji celów.

Po skończonym seansie czekał na nas pyszny obiad, który zjedliśmy ze smakiem.

Po obiedzie odbyły się warsztaty tematyczne z wychowawcami grup, podczas których rozwijaliśmy nasze talenty plastyczne.

Zainspirowani projekcją dzisiejszego filmu o Willy Wonce uczniowie młodszych grup zaprojektowali własne opakowania od czekolady. Radości było przy tym co niemiara - nasza wyobraźnia zdaje się nie mieć granic, czego dowodem są nasze nietuzinkowe prace. Spragnieni zimy staraliśmy się ją przywołać projektując zimowe miasteczka różnorodnymi technikami malarskimi. Efekt końcowy robi niesamowite wrażenie, a my mamy nadzieję, że śnieżny puch lada dzień spowije miasto.

Starsi uczniowie za pomocą czarnego tworzywa oraz białego korektora stworzyli autorskie prace przedstawiające różnorodne grafiki, które zaprojektowane zostały z wielką starannością.

Nie zapominamy także o zbliżającym się Dniu Babci i Dziadka - z tej okazji z koralików Hama wyczarowaliśmy przepiękne podstawki pod kubki, które będą doskonałym prezentem na tę okazję.

Pierwszy dzień naszej półkolonijnej wyprawy zmierza ku końcowi, a my już nie możemy doczekać się kolejnego. Do zobaczenia już jutro!

Relację przygotowała: Karolina Wojciuszkiewicz

15 stycznia 2024 | Powrót do spisu wiadomości