Klasa 5b w Operze

Klasa 5b w dniu 06.12.2022r. była na spektaklu baletowym „Karnawał zwierząt” w Operze Wrocławskiej. Spektakl wprowadził nas do krainy wyobraźni, podróżowaliśmy razem z główną bohaterką przez światy, które są wytworem jej fantazji i przetworzeniem otaczającej rzeczywistości.

Nasza bohaterka, Laura, kładzie się spać po dniu pełnym wrażeń. Była w zoo, gdzie podziwiała rozmaite zwierzęta, a potem oglądała spektakl baletowy w operze. Jak to w snach bywa, wszystko miesza się ze wszystkim, tworząc jedną odrealnioną rzeczywistość. We śnie Laury zwierzęta tańczą. Nie są to prawdziwe zwierzęta, ale, znów tak jak we śnie, bliżej nieokreślone postaci – morfy będące drobinami fantazji lub nazwijmy je też w ten sposób, masą plastyczną wyobraźni Laury. Morfy potrafią przybierać rozmaite kształty i to one zabierają naszą główną bohaterkę w podróż, w trakcie której trafia do szkoły baletowej, spotyka towarzysza podróży, a nawet zamienia się w łabędzia.

Po sennym świecie dziewczyny prowadził nas Narrator, który opowiadał o najważniejszych elementach tańca, pokazywał podobieństwa na przykładzie ruchu zwierząt, przybliżając nam piękny i tajemniczy świat tańca i baletu.

Bardzo podobało nam się to przedstawienie, z zaciekawieniem oglądaliśmy taniec, kolorowe stroje, piękne dekoracje, zmieniające się oświetlenie. Nasz zachwyt wzbudziło również bogato zdobione wnętrze opery.

6 grudnia 2022 | Powrót do spisu wiadomości