Piszą o nas w mediach...

"Dzień Tolerancji w Szkole Podstawowej nr 63 we Wrocławiu – wspólne debatowanie i zajęcia plastyczne" więcej: https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/dzien-tolerancji-sp-63-mennicza-kampania-szacunek-wdziecznosc-wspolnota Materiał prasowy: fot. Tomasz Hołod

"Mamy nadzieję, że wspólna troska o to, by wykształcić człowieka nie tylko na poziomie edukacyjnym, ale także emocjonalnym przyniesie wiele korzyści naszym poszczególnym uczniom, nam samym, ale także wszystkim ludziom, których spotkają na swojej drodze życia. Dlatego też jesteśmy przekonani, że to nasz priorytet, o którym nie możemy zapominać".

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 63 we Wrocławiu

"Dzień Tolerancji przygotował zespół nauczycieli zespołu wielokulturowości w szkole, a debatę nauczycielki j. polskiegoPaulina Gruszczyńska i Karolina Chroboczek. Warto dodać, że jest to pierwsza debata oksfordzka, która została przeprowadzona przez szkołę podstawową we Wrocławiu".

Debata oczami uczennicy klasy 8b:

18.11.2022 r. odbyła się w naszej szkole debata o równości. Jej teza brzmiała „Nie ma współczesnego świata bez dbania o równość. Myślę, że jej celem było przekazanie i uświadomienie nam tego, co tak naprawdę by było, gdybyśmy o tę, jakże ważną wartość, nie dbali. Nie możemy też zapomnieć, że było to świetne ćwiczenie dla uczestników jak i dla widowni. Mogliśmy wykazać się umiejętnością tworzenia argumentów, kontrargumentów, a co najważniejsze – pokazać, że potrafimy obronić własne racje.

W wydarzeniu czynny udział brało 15 osób, prowadzący i 14 osób, które były za tezą lub przeciw niej. Debatę rozpoczął prowadzący krótkim wstępem i przedstawieniem zasad. Zaraz po tym nastąpiło losowanie stron, gdyż to, czy znaleźliśmy się w grupie propozycji, czy opozycji, było przypadkowe. Gdy zespoły zostały już przydzielone, pierwsi mówcy obu stron krótko przedstawili widowni swoje stanowisko. Następnie na przemian kolejno osoby z grup przedstawiały swoje argumenty. Oczywiście nie obyło się bez pytań, odpowiedzi, jak i bez prób przekonania przeciwnej grupy i widowni do swoich racji. Po wymianie zdań nadszedł czas na pytania od widowni. Następnie wybrani przedstawiciele zespołów podsumowali wszystkie wypowiedzi członków danej grupy. Na końcu odbyło się głosowanie dotyczące tego, która grupa powinna wygrać. Głosować mogła każda osoba znajdująca się na widowni, pisząc na karteczce czy jest za, czy przeciw, a następnie wrzucając ją do przeznaczonej do tego urny. Zwyciężyła grupa propozycji, jednak była to przewaga tylko kilku głosów, więc można uznać oba składy za wygrane, gdyż wszyscy wykazali się swoimi zdolnościami.

Jako osoba biorąca czynny udział w debacie, jestem w stanie powiedzieć, że była ona bardzo rozwijająca i chętnie bym ją powtórzyła. Zresztą nie tylko ja, ale i wszyscy inni. Cieszy nas to, że mimo tego, iż jesteśmy dziećmi, to i tak mieliśmy okazję wyrazić swoje zdanie.

19 listopada 2022 | Powrót do spisu wiadomości