Spektakl akrobatyczno-taneczny w Capitolu

W ostatni wtorek w ramach lekcji języka polskiego odwiedziliśmy wrocławski teatr muzyczny Capitol. Obejrzeliśmy widowiskową sztukę “Prometeusz”. Doświadczyliśmy niekonwencjonalnego teatru, ponieważ na scenie mogliśmy podziwiać: taniec, śpiew, akrobacje, teatr cieni, elementy ekwilibrystyki cyrkowej i wschodnie sztuki walki.

Inspiracją dla przedstawienia był mit o Prometeuszu, który został zaprezentowany w bardzo spektakularny sposób. Co ciekawe, aktorzy w nim są niemi (pojawia się jedynie śpiew przypominający chóralny), jednak mimo tego, że nie wypowiadają żadnych słów, dostają skrzydeł - potrafią latać. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu szarf oraz sześcianów akrobatycznych. Na scenie teatru pojawił się też żywy ogień. Wszystko to angażowało nas - widzów, do podążania za historią, nie mogliśmy się nudzić, tak ogromna liczba bodźców ciągle nas pobudzała. To było wspaniałe doświadczenie, o którym żywo dyskutowaliśmy, zachwycając się tym, że na deskach teatru jest miejsce na takie czary.

17 listopada 2022 | Uczniowie kl. 7b z polonistką | Powrót do spisu wiadomości