Jak to jest być turystą we własnym mieście? Klasa 6b sprawdziła!

7 listopada uczniowie kl. 6b wzięli udział w grze terenowej ulicami Wrocławia pt. “Poznaj swoje miasto”. Rozwiązywaliśmy zagadki na temat historii naszego miasta, na chwilę staliśmy się w nim turystami.
No, może nie tylko na chwilę, bo nasza wyprawa trwała aż 3 godziny. Pracując w dwóch grupach, przeszliśmy ponad 6km.

Gra rozpoczęła się na Ostrowie Tumskim, a zakończyła na Rynku.
Nasz ekwipunek składał się z: 2 telefonów, 2 głośników, map, kartek, klejów i długopisów. W każdym miejscu, które mieliśmy odnaleźć, były rozwieszone karty z kodem QR, pod którym ukryte były wskazówki do dalszej drogi oraz zagadki do wykonania. Gra przygotowana była w dwóch wersjach językowych - polskiej i ukraińskiej. Za każdą poprawnie wykonaną misję otrzymaliśmy denary wrocławskie, za źle wykonane zadania, odbierano nam denar. Warto wspomnieć o tym, że wygraliśmy bez potrzeby korzystania z kół ratunkowych (telefonu do prowadzącej). Na nasz sukces miała wpływ cała klasa, ponieważ wszyscy ze sobą współpracowaliśmy i każdy zaangażował się w zabawę.
“Ta gra była super! Była świetną alternatywą dla lekcji W-Fu. Choć wg nas mogła być nieco krótsza, to mimo wszystko bardzo ją polecamy” - mówią uczniowie kl. 6b.

17 listopada 2022 | Uczniowie kl. 6b z wychowawczynią | Powrót do spisu wiadomości