„Włącz zmianę” – zajęcia o III sektorze na doradztwie zawodowym

Na lekcjach doradztwa zawodowego nie tylko odkrywamy, nazywamy swoje talenty i mocne strony, zapoznajemy się z systemem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, ale również poznajemy różne możliwości zdobywania doświadczenia w rozmaitych obszarach, które jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach i cenione na rynku pracy.

Na lekcji uczniowie określili wspólnie czym jest wolontariat i jak można się w niego zaangażować. Określili plusy wolontariatu, ale także trudności dla osób chcących zaangażować się w tą aktywność.

Dzięki współpracy międzyprzedmiotowej z polonistą, wychowawcą klasy szóstej biorącym udział w szkoleniu z programu „Włącz szkołę” – kurs na zaangażowanie, klasy ósme miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach poszerzających wiedzę o trzecim sektorze. Uczniowie dzięki grze karcianej pt. „Włącz zmianę” poznawali konkretne organizacje działające w różnych obszarach m. in. ekologia, edukacja, lokalność, sport, prawa człowieka, zdrowie. Mieli okazję dowiedzieć się, jakie zadania stoją za danym stowarzyszeniem czy fundacją. Był również czas na debatę i wspólne wymienianie się opiniami i doświadczeniami.

Ilość organizacji i obszarów ich działalności jest bardzo wiele. Było to niewątpliwie ciekawe i odkrywcze doświadczenie.

16 listopada 2022 | Powrót do spisu wiadomości