11 listopada w naszej szkole

Przygotowania do obchodów Narodowego Święta Niepodległości trwały w naszej szkole już od kilku dni. Uczniowie wykonali prace konkursowe ilustrując np. wybraną pieśń legionową, przygotowali ekspozycję symboli narodowych, przepisywali fragmenty hymnu, samodzielnie wykonali biało-czerwone kotyliony.

Dzieci z klas 1-3 zrobiły z bibuły karbowanej pompony w barwach narodowych, aby przemaszerować z nimi we wspólnym korowodzie po boisku szkolnym tworząc flagę Polski.

Wszystkie sale lekcyjne zostały udekorowane z akcentem patriotycznym, zaś uczniowie odświętnym strojemprzypiętym kotylionem podkreślili uroczysty charakter tego święta. Klasy partnerskie spotkały się na słodkim poczęstunku - wypieki naturalnie też kolorystycznie nawiązywały do barw narodowych.

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w uroczystym apelu przygotowanym przez klasę 8c pod kierunkiem p. M. Rzeźniczak i p. A. Skoczylas.

11 listopada 2022 | Powrót do spisu wiadomości