Konkursy z okazji 11 listopada

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie upamiętniającym to wydarzenie.

Cele konkursu:

- uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę;
- wychowanie patriotyczne;
- poszerzenie wiedzy historycznej uczniów;
- zachęcanie uczniów do aktywnego korzystania z różnych źródeł informacji.

Kategoria klasy 1-3
Ilustracja do wybranej pieśni legionowej.
Konkurs polega na wykonaniu ilustracji do wybranej pieśni Legionowej.
format A4 lub A3 (technika i sposób wykonania prac dowolna)

Kategoria kl. 4-5
Projekt pocztówki na 11 listopada.
Konkurs polega na wykonaniu pracy w formacie A4 lub A3 (technika i sposób wykonania prac dowolna)

Kategoria klasy 7-8
Projekt muralu związanego z Odzyskaniem Niepodległości
Plakat z okazji 11 listopada nawiązujący do tematyki z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 roku.

Konkurs literacki klasy 5-8
Ułóżcie pytania do wywiadu, który mielibyście przeprowadzić z Józefem Piłsudskim. Dysponujecie tylko krótką encyklopedyczną notatką o tej postaci historycznej, a chcielibyście go poznać lepiej i przybliżyć sylwetkę uczniom naszej szkoły. Konkurs polega na ułożeniu minimum 5 pytań. Pamiętajcie o formach grzecznościowych. Pytania należy tak sformułować, by udzielający wywiadu miał możliwość udzielenia jak najszerszej odpowiedzi.

Prace należy składać w terminie do 8.11.2022 do biblioteki szkolnej lub do p. M. Rzeźniczak s. 50. Każdy uczestnik może złożyć na konkurs jedną pracę plastyczną. Praca powinna być opatrzona metryczką: imię ucznia oraz klasa). Przy ocenie brane będzie pod uwagę: zgodność z tematem, kreatywność, estetyka.

Wszystkich chętnych zapraszany do udziału!

26 października 2022 | Powrót do spisu wiadomości