Wycieczka do Warszawy

W dniach 10-13.10 klasy 8c i 8b wyruszyły na wycieczkę do Warszawy! Pierwszego dnia odwiedziliśmy muzeum Powstania Warszawskiego, następnie pojechaliśmy na Powązki, gdzie zapaliliśmy znicze przy grobach „Zośki” i „Rudego”, bohaterów książki "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Jadąc autokarem po zatłoczonych ulicach Warszawy podziwialiśmy wysokie wieżowce czy Pałac Kultury.

W drugim dniu pojechaliśmy do letniego pałacu Jana Sobieskiego w Wilanowie. Tam odbyły się zajęcia filmowe, podczas których uczniowie mieli za zadanie nagrać film o wybranych sytuacjach z życia Jana Sobieskiego. Następnie pojechaliśmy na Starówkę, zwiedzając: kolumnę Króla Zygmunta, słynną Warszawską Syrenkę, barbakan i urokliwe wąskie uliczki z pięknymi kamieniczkami. Pani przewodnik pokazała nam miejsce Akcji pod Arsenałem. Później metrem pojechaliśmy do Parku Łazienkowskiego. W przepięknym parku podziwialiśmy liczne pawie dumnie kroczące po alejkach i skaczące wiewiórki. Odpoczywaliśmy przy pomniku Fryderyka Chopina.

Trzeciego dnia, wyruszyliśmy do Muzeum Kopernika. Świetnie się tam bawiliśmy. Następnie pojechaliśmy do Sejmu. Mieliśmy okazję posiedzieć w ławka poselskich i posłuchać o historii naszego parlamentu. Pod koniec zwiedzania spotkaliśmy się z panią posłanką Agnieszką Dziemianowicz-Bąk, dawną uczennicą naszej szkoły.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto. Dziękujemy za szansę na zwiedzenie tych wszystkich wspaniałych miejsc!

24 października 2022 | Marcelina | Powrót do spisu wiadomości