Pasowanie na sztubaka

"Wykonaliście wszystkie zadania

I czas się skończył egzaminowania

Jesteście szkoły godnymi uczniami

Nazywać Was będą sztubakami"

Na to wydarzenie uczniowie klas czwartych czekali z niecierpliwością. I oto nadszedł 13 października 2022 – dzień pasowania na sztubaka. Uczniowie klas piątych przygotowali konkurencje dla młodszych kolegów, z którymi ci ostatni musieli się zmierzyć, aby stać się pełnoprawnymi członkami szkolnej braci.

Na początek uczniowie klas czwartych przedstawili swoje klasy poprzez zaprezentowanie piosenek o sobie przy akompaniamencie własnoręcznie wykonanych instrumentów. Następnie zostali przez swoich starszych kolegów poddani wielu próbom: quizowi z wiedzy o szkole i jej patronce, wypiciu magicznej mikstury, a także zadaniom sprawnościowym, podczas których klasy gorąco kibicowały swoim reprezentantom.

Także wychowawcy musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania swoich podopiecznych po głosie oraz odpowiedzieć na kilka pytań na temat swojej klasy.

I uczniowie, i nauczyciele przeszli zwycięsko przez wszystkie próby, a więc można było przyjąć czwartoklasistów do grona uczniów klas starszych, co nastąpiło po złożeniu przez nich uroczystego przyrzeczenia odczytanego przez przewodniczącą szkoły Marcelinę.

Pamiątką tego wydarzenia były certyfikaty sztubaka wręczone przewodniczącym. Na koniec uczniowie klas piątych złożyli muzyczne życzenia w postaci piosenki „Don’t worry – be happy”. Każdy czwartoklasista otrzymał słodki poczęstunek. Cieszymy się, że grono sztubaków powiększyło się o takich wspaniałych uczniów. Życzymy im wytrwałości i radości ze zdobywania wiedzy.

18 października 2022 | Powrót do spisu wiadomości