Drzemka w klasie

Krótka drzemka w szkole: brzmi zaskakująco? Drzemka skutecznie obniża poziom odczuwanego stresu, poprawia samopoczucie, ma stymulujący wpływ na organizm oraz uzupełnia niedobory snu. Klasa 2a od początku tego roku szkolnego stosuje systematycznie i poleca bardzo!

Stworzyliśmy odpowiednie warunki relaksacyjne - mamy kolorowe podkładki do leżenia, rodzice na prośbę wychowawczyni zakupili dla swoich dzieci przepaski na oczy, muzyka relaksacyjna też jest ważnym elementem...

Po drzemce nasze akumulatory naładowane są pozytywną energią. Nasz umysł regeneruje się, a to przecież ważny aspekt, zwłaszcza w szkole. Naukowcy też nie mają wątpliwości: już 15 minut drzemki wystarczy, by znacząco zredukować stres, poprawić zdolność koncentracji, a co za tym idzie, wydajność i szybkość naszych działań. Dzięki drobnej dawce snu łatwiej przyswajamy wiedzę i możemy skupić się na zadaniach do wykonania w drugiej połowie dnia. Popołudniowa drzemka bardzo korzystnie wpływa zarówno na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

28 września 2022 | Powrót do spisu wiadomości