Dolnośląski Festiwal Nauki w SP63

21. 09.2022r. w naszej szkole odbyły się pokazy w ramach XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Tematyka pokazów powiązana była z chemią, filozofią oraz udzielaniem pierwszej pomocy. W pokazach uczestniczyli uczniowie klas starszych, którzy nie tylko pełnili rolę obserwatorów, lecz także zaangażowani byli w ich przebieg.

Dzięki warsztatom z pierwszej pomocy zatytułowanym „Dlaczego Pierwsza Pomoc jest tak ważna - RKO w pigułce” uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób sprawdzić podstawowe funkcje życiowe oraz jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających zdrowiu oraz życiu.

Wykład interaktywny „W poszukiwaniu zdrowego rozsądku, czyli to i owo o filozofii aktywności fizycznej” wprowadził nas do zagadnień natury filozoficznej. Podczas wykładu określaliśmy rodzaje pytań, jakie stawiane są podczas debaty. Na podstawie stawianych pytań, określaliśmy zachowania etyczne oraz nieetyczne w sporcie.

Pokaz chemiczny „Chemia wokół nas” wprowadził nas w tajniki procesów chemicznych zachodzących w przyrodzie. Dzięki nim mogliśmy część tego świata przenieść do probówki, a następnie badać i wyciągać wnioski. Zgłębiliśmy także swoją wiedzę na temat substancji zawartych w przedmiotach codziennego użytku oraz w popularnych artykułach spożywczych.

W atmosferze dobrej zabawy oraz bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę dziękujemy za możliwość stworzenia małego laboratorium w naszej szkole.

24 września 2022 | Powrót do spisu wiadomości