Udział klasy 8c w zajęciach na UW w ramach DFN

Dnia 20 września 2022 r. klasa 8c uczestniczyła w warsztatach „How to kill two birds with one stone, czyli dlaczego warto uczyć się słownictwa i gramatyki jednocześnie”. Zajęcia, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, prowadził pracownik Wydziału Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Prowadząca przedstawiła metody, techniki w jaki sposób uczyć się języka, by było to skuteczne i trwałe. Po części teoretycznej uczniowie uczestniczyli w części warsztatowej, podczas której mieli możliwość przećwiczenia technik zaproponowanych przez prowadzącą.

Tematyka zajęć nawiązywała do ważnego aspektu pracy szkoły – uczenia uczniów technik i metod uczenia się i zapamiętywania; tematu, który w tym roku szkolnym jest dla nas szczególnie istotny.

23 września 2022 | Powrót do spisu wiadomości