Witaj szkoło!

Jeszcze niespełna kilka dni temu szkoła przygotowywała się na przyjęcie uczniów. Edukacja wczesnoszkolna przeniosła się na parter oddając uczniom klas starszych piętro II. W salach klas młodszych pojawiły się nowe ławki i stoliki, a w gabinetach starszych klas nowe umeblowanie. Panie wychowawczynie zadbały o rośliny doniczkowe i kolorowe dekoracje...

Gotowi? A więc zaczynamy!

Zgodnie z kalendarzem szkolnym w czwartek 1 września szkolne korytarze ponownie wypełniły się naszymi uczniami z klas II-VIII ubranymi w galowe stroje. To długo wyczekiwana okazja do spotkania z koleżankami i kolegami z klasy po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie. Zawsze wtedy chce się tyle powiedzieć oraz nacieszyć własnym towarzystwem. Ciekawi szkoły wraz z rodzicami przybyli także pierwszoklasiści, którzy przygotowali już tornistry i wyprawkę szkolną. Będą uczestniczyć w akcji Dzielny Samodzielny zbierając znaczki po wejściu do szkoły bez asysty rodziców.

Podczas uroczystych spotkań na sali gimnastycznej obie panie dyrektor powitały przybyłych gości w języku polskim i ukraińskim. W tym roku szkolnym dołączyli do nas kolejni uczniowie z Ukrainy. Nasz asystent międzykulturowy - pani Olena zadba o to, aby poczuli się w progach naszej gościnnej szkoły jak najlepiej.

W piątek 2 i w poniedziałek 5 września podczas zaplanowanych Dni Integracyjnych wszystkie klasy pracowały metodami aktywnymi pod kierunkiem swoich I i II wychowawców.

Świetlica szkolna i stołówka ruszyły już pełną parą! Zapraszamy!

Wszystkim Uczniom i Nauczycielom życzymy udanego roku szkolnego, a Rodzicom niekończącej się satysfakcji ze swoich pociech!

5 września 2022 | Powrót do spisu wiadomości