Połowinki II turnusu już za nami!

Wczesny poranek przywitał nas deszczem. Nie przestraszyliśmy się i wszyscy z dobrym humorem i optymizmem przyszliśmy do szkoły na dalszy ciąg naszych wakacyjnych przygód.

Trzy pierwsze grupy wyjechały na całodniową wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa w Żmigrodzie na zajęcia z edukacji leśno-przyrodniczej organizowane przez Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Doliny Baryczy”.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach „ Las w słoiku” pod czujnym okiem leśnika. Samodzielnie wykonały miniaturkę lasu z materiałów znalezionych w lesie.

Dowiedziały się, że lasy w Dolinie Baryczy to niezwykle bogactwo przyrody. Wszechobecna tu woda wpływa na siedlisko leśne i żyjące na tym terenie zwierzęta. Na zakończenie pobytu odbyło się dla nich ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dziękujemy Pani Kasi za pyszne wędliny i inne smakołyki, które były smaczne. Palce lizać☺

Pozostałe grupy też nie narzekały na nudę. Uczestniczyły w warsztatach z kreatywnym wychowawcą w Lindenparku na placu Dominikańskim. Tworzyły największe i najszersze wieże oraz różnej wielkości zamki z klocków Linden.

Po południu dzieci testowały nowe gry: Dobble XXL, Finn-Kubb, Can Toss albo kończyły szycie pluszaków. Tworzyły również kreatywne ramki z suszonych roślin, figurki 3D oraz labirynty z wykorzystaniem mazaków suchościeralnych.

To był kolejny wspaniały dzień na półkolonii.

6 lipca 2022 | Powrót do spisu wiadomości