Dzień pierwszy turnusu drugiego Półkolonii SP 63 - Poszukiwacze wakacyjnych przygód

Wielu uczestników naszej Półkolonii kontynuuje udział we wspólnej wakacyjnej przygodzie. W związku z tym żadna atrakcja, aktywność, czy wycieczka nie może się powtarzać. Nowy tydzień to całkiem nowy program, ale w dalszym ciągu pełen ciekawych zajęć, zabaw, wyjść i wycieczek.

Dzisiaj, znów na miłe powitanie wszyscy uczestnicy otrzymali urokliwe czapeczki z daszkiem w kolorze ciemno-niebieskim. To znak rozpoznawczy naszej Półkolonii i kwestia bezpieczeństwa grup podczas wyjść i wycieczek poza teren szkoły.

A potem to już działo się!

Dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych m.in. grały w palanta, kręgle Mollky, badmintona. Malowały płócienne torby na wakacyjne skarby, specjalnymi pastelami do tkanin. Na torbach pojawiły się też podpisy uczestników grupy na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil. Było też sklejanie trójwymiarowych zwierzątek, wymagające cierpliwości i dokładności. Powstały piękne prace plastyczne m.in. zachód słońca nad morzem, zakładki do książek, kartka z wakacji.

Założyliśmy strefę relaksu - powstała kolorowa,,Beach Mennicza" z żółtym namiotem, parasolami, krzesełkami, stolikiem. Zrobiliśmy, a następnie raczyliśmy się, przepyszną lemoniadą Menniczanką. Odpoczywaliśmy w klasowym kinie z popcornem oraz przy lekturze książeczek z opowiastkami, rebusami i kolorowankami.

To był dzień pełen wrażeń. Przed nami kolejne:)

5 lipca 2022 | Powrót do spisu wiadomości